Letecká agentúra
SKYTRAVEL

055 / 632 5969
Po-Pia 08.30 - 17.00
letenky@skytravel.sk

Odkiaľ:
 
 
Kam:
 
Odkiaľ (návrat):
 
Kam (návrat):
 
Cesta:
 
 
Odlet:   Návrat: 
Požadujem:
  priamy let
Prepravca:
 
Trieda:
Dospelý
(25-59 r.)
Mládežník
(12-24 r.)
Dieťa
(2-11 r.)
Senior
(60+ r.)
Infant
(0-2 r.)
Odkiaľ:
 
Kam:
 
Cesta:
Odlet:   Návrat: 
Prepravca: FR - Ryanair
Trieda: ekonomická
Dospelý
(16+ r.)
Dieťa
(2-16 r.)
Infant
(0-2 r.)
Odkiaľ:
 
Kam:
 
Cesta:
Odlet:   Návrat: 
Prepravca: W6 - Wizzair
Trieda: ekonomická
Dospelý
(16+ r.)
Dieťa
(2-16 r.)
Infant
(0-2 r.)
U nás platíte cez:

Visa MasterCard Tatrabanka Slovenská sporiteľňa ČSOB VÚB ePlatby

Letný letový poriadok 27.3. - 29.10.2022

nachádzate sa: Úvod / Novinky z letectva

LETNÝ LETOVÝ PORIADOK    27.3. – 29.10.2022

 Letový poriadok sa mení 2 x ročne so zmenou času. Tento letný platí od nedele 27.marca do soboty 29. októbra 2022. Napriek pretrvávajúcej Korone a konfliktu na Ukrajine prepravcovia naplánovali obnovenie letov do takmer všetkých predcovidových destinácií , aj keď občas s nižšou frekvenciou letov a menšou sedačkovou kapacitou. S menšími zmenami je nutné stále rátať hoci v poslednom období bolo zrušených viac letov kvôli sneženiu v Turecku, vetru v Holandsku a štrajku bezpečnostných pracovníkov v Nemecku ako kvôli covidu.  Priebežne si treba kontrolovať vstupné náležitosti cieľovej destinácie a hoci ubúda povinností na testy, tak je nutná minimálne registrácia.  Kedy a v akej miere sa obnovia lety na Ukrajinu a do Ruska samozrejme nikto nevie. Do Moskvy vás síce cez Záhreb alebo Istanbul dostaneme, ale málokto je ochotný čakať aj 2 týždne na letenku za 700 eur.

Aktuálna verzia na stiahnutie je k dispozícii na http://www.lacnaletenka.sk/letove-poriadky

Či už potrebujete firemnú alebo súkromnú letenku, stačí poslať mail a obratom vám zašleme ponuku s letmi zo všetkých okolitých letísk. Už vyše 20 rokov šetríme našim klientom čas aj peniaze .

 

BRATISLAVA – Počet destinácii 35 z toho k moru 19.  V predchádzajúcom zimnom ich bolo celkovo 20. V lete 2019 - 46, 2020 - 10, 2021 - 26.  Úplnou novinkou je len Záhreb. Po troch rokoch sa vracajú lety do tureckého Dalamánu a sicílskeho Trapani.  Ostávajú zimné novinky Lanzarote a Kodaň.  Po Londýne, Kyjeve a Ľvove ide Ryanair do boja s Wizzairom aj pri Sofii. Uvidíme či bude úspešný ako vo Viedni kde úplne vytlačil EasyJet a donútil Wizzair stiahnúť sa takmer z tretiny spoločných destinácií. V stredu sa dá Miláno spraviť na otočku, ráno tam a podvečer späť.

 

RYANAIR  -  23 destinácií. Zo zimy ostávajú Londýn Stansted, Dublin, Manchester, Leeds Bradford , Brusel Charleroi, Malta,  Eindhoven, Thessaloniki, Kodaň, Lanzarote, Miláno Bergamo.  Počkáme na Kyjev Borispol a Ľvov.  Po covidovej prestávke sa vracajú Dalaman, Trapani a po zimnej Pafos, Malorka, Alghero, Edinburgh (Malaga už nie) a od júna aj Burgas a Korfu.  Novinkami SofiaZáhreb.  Minimálne do zimy majú pauzu Bologna, Rím a Birmingham.

 

WIZZAIR  - 6 destinácií. Klasika Londýn, letisko Luton po, str, štv, pia, ne, Skopje ut,so a Sofia ut, štv, ne . Počkáme si na Kyjev Žuljany , Ľvov  a odkladanú novinku Odesu. Petrohrad ad acta.

 

AIR CAIRO do Hurghady v piatky o 2005-0010 a späť 1455-1905, utorky do 19.4. a potom od 28.6.

 

AIR EXPLORE do Štokholmu, na hlavné letisko Arlanda už len 10.4. a 24.4. s Boeingom 737-800 v cene od 119 eur

 

SMARTWINGS do Dubaja do 1.6 každú stredu a nedeľu o 1000-1730 a späť 1830-2240, posledné 3 týždne na menšie  letisko Al Maktoum,  s Boeingom 737 od 169 eur.

                            k moru jún-sep :  Antalya, Burgas, Rodos, Iraklio, Korfu, Zakyntos, Larnaka, Katánia, Malorka

 

POBEDA do Moskvy - lowcost Aeroflotu na moskovské letisko Vnukovo je prerušený na neurčito.

 

SKY UP  by chcel začať lietať z Charkova keď to situácia na Ukrajine dovolí.

 

POPRADWizzair 3x týždenne do Londýna na letisko Luton (44km severne od mesta) v pondelky, stredy a piatky

 

Žiadne pravidelné lety z letísk Sliač, Žilina a Piešťany.

 

KOŠICE – 8 destinácií, 10 letísk. Už traja sieťoví prepravcovia s možnosťou prestupu do stovky destinácií v rámci jednej letenky, LOT cez Varšavu, Austrian cez Viedeň a Eurowings cez Dusseldorf. Poslední dvaja dokonca kombinovateľní navzájom. ČSA už asi neuvidíme, podobne Turkish airlines.

Wizzair si ponechal Luton a Sheffield. Ryanair  Stansted, Liverpool, Prahu a minuloročné novinky Dublin, menšie varšavské letisko Modlin a Viedeň .  Ak by nejaký let chýbal, stále je tu možnosť kombinácie s letmi z Krakova a hlavne z Budapešti, ktorá je už vzdialená len 2,5 hodiny jazdy po novej diaľnici. Ak sú všetky lety v jednej letenke tak je to OK, ale neodporúčame skladačky leteniek typu kiwi.com a pod. keď napr. k Ryanairu Košice-Viedeň sa prikúpi letenka do Lisabonu alebo Dubaja. Môžete síce ušetriť peniaze alebo cestu na susedné letisko, ale nemáte garanciu prestupu, treba prekladať batožinu a v prípade nestihnutia prípoja môžete letenky vyhodiť.

 

Austrian do Viedne – postupný návrat k dvom letom denne, ranné o 0500 budú komplet od 12.5., obedňajšie o 1505 od 19.4. Ešte nikdy neponúkali 14 letov týždenne a k tomu prúdovým, takmer stomiestnym Embraerom. Najviac prípojov z Košíc do celej Európy a s partnermi ako Lufthansa, Air Canada, United, Qatar airways, Eva air je cez Viedeň dostupný v jednej letenke celý svet. Dosť drahé bezvíkendové letenky. Spoplatnené jedlo.

 

LOT do Varšavy na hlavné letisko F. Chopina po troch odkladoch nakoniec obnovil lety už 13.3.2022 kvôli utečencom. Do 31.5. bude lieta 5x týždenne len poobede, aj s prípojom na diaľkové destinácie. Od 1.6. len ráno  6x týždenne, takže sa budú dať spraviť lety na otočku, ráno tam a večer späť, cenovo a časovo výhodne hlavne do Nemecka, Pobaltia a Škandinávie. Základné občerstvenie je stále bezplatne.

  

Eurowings do Dusseldorfu  od 15.4. postupne v pondelky, piatky a nedele. Zopár prípojov sa s týmto lowcostom Lufthansy stíha, napr.  Miláno, Manchester. Vo zvyšné štyri dni kombinovateľné s Austrianom cez Viedeň . Väčšia príručná batožina aj tá podpalubná sú spoplatnené 20-50eur. Takisto občerstvenie a výber sedačky. Airbus 319.

 

Wizzair - Londýn Luton ( 51km severozápadne od centra), postupne až 7 letov týždenne vo večerných hodinách. Od 6.7. snáď obnovia v stredy a nedele lety na sever Anglicka, na spoločné letisko miest Sheffield a Doncaster.

 

Ryanair – Londýn Stansted  (55km severovýchodne od centra ) denne okrem štvrtka a soboty,  Liverpool  v stredy a nedele ,  Praha v pondelky a piatky ako slabšia náplasť za skončené ČSA,  lietajúce v najlepších rokoch aj 20x týždenne. Pokračujú minuloročné novinky: Dublin v stredy a nedele,  Varšava, ale menšie letisko Modlin, 40km severozápadne od centra, 55 minút busom, v utorky a soboty, Viedeň v pondelky, stredy a piatky.   

 

Smartwings  k moru , jún-sep : Burgas ut,pia  Antalya ut,str,pia,so  Rhodos ut,pia  Heraklion str,so, Larnaka po, štv

 

Chýbajúci prípoj na Slovensko sa dá nahradiť príletom na susedné letisko. Austrian umožňuje kombináciu odletu z Košíc a príletu do Budapešti s Lufthansou alebo Swissom. Ryanair ak nemá prílet do Bratislavy tak má do Viedne. Podobne Wizzair kombinuje Krakov s Katovicami a za rohom má Debrecín a Budapešť.

Narástol počet spojov na susedné letiská. 11 shuttle busov denne z Košíc na budapeštianské letisko a späť. Dokončená diaľnica spohodlnila a zrýchlila cestu na 2H35M , ale drahšia nafta vyhnala ceny jednosmerných lístkov oboch prepravcov na 49 eur. Spoje už obnovil Flixbus,  Prešov-Košice-BUD letisko 2x denne od 14 eur. ŽSR navýšila počet vlakových spojov na 7x denne, od 10 eur, 3.5H jazdy plus 40 minút z centra Budapešti na letisko busom 100E za 900HUF/cca 2,5 eura. Spiatočná cesta autom vyjde na cca 85 eur, len tankovanie, diaľničná nálepka a parkovanie. O prípadnom obnovení spojenia z Košíc do Debrecínu a Krakova zatiaľ nič nevieme.

 

Takmer každú polhodinu ide jednému z troch prepravcov autobusový spoj medzi Bratislavou a viedenským letiskom, od 7 Eur, hodina jazdy, od 03:00 tam po 23:59 späť. Slovaklines, Regiojet a Flixbus.Powered by »  2022 © Letecká agentúra SKYTRAVEL s.r.o., Kuzmányho 15, 040 01 Košice, letenky@skytravel.sk
Po-Pia  08.30 - 17.00, tel: 055/632 59 69