Letecká agentúra
SKYTRAVEL
Letná 45, Košice
055 / 632 5969
Po-Pia 08.30 - 17.00
letenky@skytravel.sk

Odkiaľ:
 
 
Kam:
 
Odkiaľ (návrat):
 
Kam (návrat):
 
Cesta:
 
 
Odlet:   Návrat: 
Požadujem:
  priamy let
Prepravca:
 
Trieda:
Dospelý
(25-59 r.)
Mládežník
(12-24 r.)
Dieťa
(2-11 r.)
Senior
(60+ r.)
Infant
(0-2 r.)
Odkiaľ:
 
Kam:
 
Cesta:
Odlet:   Návrat: 
Prepravca: FR - Ryanair
Trieda: ekonomická
Dospelý
(16+ r.)
Dieťa
(2-16 r.)
Infant
(0-2 r.)
Odkiaľ:
 
Kam:
 
Cesta:
Odlet:   Návrat: 
Prepravca: W6 - Wizzair
Trieda: ekonomická
Dospelý
(16+ r.)
Dieťa
(2-16 r.)
Infant
(0-2 r.)
U nás platíte cez:

Visa MasterCard Tatrabanka Slovenská sporiteľňa ČSOB VÚB ePlatby

Znovuotvorenie letísk

nachádzate sa: Úvod / Novinky z letectva

Všetky slovenské letiská boli zatvorené pre pravidelnú medzinárodnú prepravu od 13.3. a k ich znovuotvoreniu prišlo po troch mesiacoch , 15.6.  Košické letisko začalo s letom ČSA do Prahy a bratislavské s Wizzairom do Sofie. Ďalšie lety budú pribúdať v závislosti od dopytu cestujúcich, ekonomickej stratégie leteckých prepravcov , ale hlavne od toho, kedy naša super múdra vláda zozelená aj ostatné krajiny. Veď načo povoliť lety z Veľkej Británie a mať ľudí odkontrolovaných, keď môžu prísť z Londýna autom, letecky do Budapešti alebo cez Prahu do Košíc bez akejkoľvek kontroly.

Minimálne do konca augusta bude frekvencia letov sotva polovičná v porovnaní s predchádajúcim rokom. Postupne sa bude zvyšovať, ale treba počítať s tým, že nebude ani toľko prípojov do ďalších destinácii, takže bude treba prispôsobiť cestovné plány alebo ešte vo väčšej miere používať okolité letiská v Budapešti, Viedni a Krakove.

Treba počítať aj s častejšími zmenami a zrušeniami kým sa to celé poriadne rozbehne.

 

Letisko Kosice 

ČSA do Prahy od 15.6.do 29.8.. 4x do týždňa poobede (po, str, pia a so) .  Od  1.9. 2x denne.

Wizzair na Londýn Luton najskôr 20.7.,ak to povolí vláda a zruší sa povinná karanténa v UK.  5x týždenne .

Austrian do Viedne od 22.6. do 13.7. 6x týždenne v po, ut, štv a so.  Od 14.7.  už 2x denne okrem nedele

LOT do Varsavy až od 1.9.  8x do týždňa

Eurowings do Dusseldorfu od 2.9. 4x do týždňa (po, str, pia, ne) už vlastnými prúdovými lietadlami (aj keď dľžku letu nechali po starom),

Ryanair na Londyn Stansted najskô od 6.7. ak to naša vláda povolí, Len 2x týždenne (po,pia) namiesto plánovaných 3x.

Smartwings do Heraklionu, Rhodosu, Burgasu a Larnaky - odkladá sa na neurčito. Možno sa tam toto leto vôbec nebude lietať z Košíc. Možno až v auguste čisto dovolenkárske lety bez možnosti zakúpenia individuálnej letenky. 

 

Letisko Poprad

Wizzair na Londýn Luton najskôr od 21.7.  2x týždenne (str, ne).

 

Letisko Bratislava 

Wizzair od 15.6. postupne Sofia,  ďalšie Kyjev Žuljany, Ľvov, Odesa, Skopje, Londýn Luton,  Petrohrad až po zozelananí vládou,najskôr 13.7.  Od 6.7. bez Sofie keďze Bulharsko zmenili hygienici zo zelenej na červenú krajinu.

Smartwings k moru od 15.7. do 22.9.:  Heraklion, Larnaka, Rodos a Zakynthos. Najskôr od 1.8. Antalya, Burgas až po zozelenaní Bulharska.

Ryanair od 1.7. do Thessalonik, na Korfu a Paphos-Cyprus. Od 6.7. do Alghera-Sardinia, Malagy, Dublinu, a na Mallorku. Až po schválení vládou, najskôr 13.7. do Birminghamu, Edinburghu, Londýna-Stansted, ,Manchesteru  . Lety do Burgasu by mali byť od 6.7. zrušené,

Až od 25.10. opäť do Atén, Bolone, Bruselu, Eilatu, Eindhovenu, Kyjeva-Borispolu, Leedsu, Malty, Milana-Bergama, Nisu, Paríža a Ríma. Neobnoví sa Barcelona, Dalaman, Madrid a Marrakeš.

FlyDubai do Dubaja od 2.9. 3x týždenne

Pobeda na moskovské letisko Vnukovo od 2.8. 5x týždenne, od 13.9. už denne.

 

Cyprus airways stiahol z predaja letenky do Larnaky, na Korfu a Rhodos. Rovnako aj Air Cairo do Hurghady..

 

Zelené krajiny kam su povolené lety a odkiaľ pri návrate nepotrebujete test ani nehrozí karanténa. Ostatné su červené, letieť tam môžete zo susedných krajín a pri návrate karanténa keď vás udá suseda.  Stav k 3.7.2020

Austrália, Belgicko, Cyprus, Česko, Čína, Dánsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Island, Japonsko,  Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko. 

Vypadlo Bulharsko a Čierna hora.

 Hlavne , že do Austálie sa nedá vôbec letieť a také Monako bolo povolené, aj keď bez jachty ste musel letecky aj pozemne použiť vtedy červené krajiny Francúzsko alebo Taliansko.Powered by »  2010 © Letecká agentúra SKYTRAVEL s.r.o., Letná 45, 040 01 Košice, letenky@skytravel.sk
Po-Pia  08.30 - 17.00, tel: 055/632 59 69