Letecká agentúra
SKYTRAVEL

055 / 632 5969
Po-Pia 08.30 - 17.00
letenky@skytravel.sk

Odkiaľ:
 
 
Kam:
 
Odkiaľ (návrat):
 
Kam (návrat):
 
Cesta:
 
 
Odlet:   Návrat: 
Požadujem:
  priamy let
Prepravca:
 
Trieda:
Dospelý
(25-59 r.)
Mládežník
(12-24 r.)
Dieťa
(2-11 r.)
Senior
(60+ r.)
Infant
(0-2 r.)
Odkiaľ:
 
Kam:
 
Cesta:
Odlet:   Návrat: 
Prepravca: FR - Ryanair
Trieda: ekonomická
Dospelý
(16+ r.)
Dieťa
(2-16 r.)
Infant
(0-2 r.)
Odkiaľ:
 
Kam:
 
Cesta:
Odlet:   Návrat: 
Prepravca: W6 - Wizzair
Trieda: ekonomická
Dospelý
(16+ r.)
Dieťa
(2-16 r.)
Infant
(0-2 r.)
U nás platíte cez:

Visa MasterCard Tatrabanka Slovenská sporiteľňa ČSOB VÚB ePlatby

Ryanair

nachádzate sa: Úvod / Letenky / Ryanair

Najlacnejšie letenky na lety zo Slovenska si môžete zakúpiť cez našu stránku on-line 24 hodín a to dokonca v slovenskom jazyku a bez nutnosti platby kreditnou kartou.

Z Bratislavy lieta Ryanair priamo do 21  destinácií:  7 v Taliansku (Alghero-Sardínia, Bari, Bologna, Miláno-Bergamo, Pisa-Florencia, Rím-Ciampino, Trapani-Sicilia), 4 v Španielsku (Alicante, Barcelona-Girona, Malaga, Mallorca), 6 vo Veľkej Británii (Birmingham, Bristol, Edinburgh, Liverpool, Londýn-Luton aj Stansted) plus Brusel-Charleroi, Dublin, Paríž-Beauvais a Štokholm-Skavsta.

Z Brna na londýnsky Stansted.
Z Prahy už len Dublin a Štokholm-Skavsta.
Z Budapešti ešte Bristol, Dublin, East Midlands-Nottingham, Glasgow-Prestwick.
Z Rzesowa do Birminghamu, Bristolu, Dublinu, East Midlands-Nottinghamu, Liverpoolu a Londýna-Luton aj Stansted.
Z Krakova: Alicante, Barcelona, Birmingham, Brusel, Dublin, Dusseldorf, East Midlands, Edinburgh, Glasgow, Leeds, Liverpool, Londýn, Malaga, Malta, Miláno, Oslo, Pisa, Rím, Štokholm, Trapani
Z Katowíc do Birminghamu, Bologne, Dublinu a Londýna.

Ryanair je najväčší nízkonákladový prepravca v Európe. Zo svojich 43 základní po celom kontinente lieta do 155 destinácii v 26 krajinách. Ročne prepraví s 250 lietadlami vyše 70 miliónov cestujúcich. Jeho lietadlový park patrí medzi najmladší a tvoria ho výlučne  Boeingy B737-800 s kapacitou 189 cestujúcich. Okrem nízkych cien leteniek si zakladá aj na presnosti odletov.

Rezervácia – on-line 24 hodín každý deň cez našu stránku,  v slovenskom jazyku, s podporou call-centra. Zvoľte si odkiaľ, kam, kedy, jednosmernú alebo spiatočnú cestu, počet cestujúcich.  Každý nad 2 roky platí rovnakú cenu, do 2 rokov za 20 eur. Deti bez sprievodu až od 16 rokov. Všetky uvádzané časy sú miestne. Zvoľte si let v požadovanom termíne alebo v okolité dni, ak je to lacnejšie. Vyberte si z nepovinných položiek: batožina, prednostný nástup a poistenie. Rezervácia je ukončená okamžitou platbou a vystavením letenky.

Batožina – bezplatná je len príručná batožina do 10 kg, ktorú beriete so sebou do kabíny.  Maximálne rozmery 55x40x20 cm, striktne len jeden kus. Bez tekutín a gélov nad 100 ml a ostrých predmetov.

Väčšia, zapísaná batožina, ktorú odovzdávate na prepravu v podpalubí, je už za poplatok. Do 15 kg za 15 Eur na jednu cestu (júl a august až 20 eur), ďalší kus 35 Eur (40 Eur). Alebo do 20 kg za 25 Eur (30 Eur).

Maximálne rozmery sú 81x119x119 cm, maximálna hmotnosť 32 kg, ale za každý kilogram nad povolený limit 20 kg sa platí 20 Eur / kg.  

Ceny platia pri úhrade spolu s letenkou, prípadne aj dodatočne pred odletom, ale na letisku už dvakrát drahšie.

Platba – rezervácia musí byť do 5 minút garantovaná platbou cez internetbanking (Tatra banka, VÚB, Slovenská Sporiteľňa a ČSOB), kreditnou kartou (Mastercard, Visa, Diners) alebo v hotovosti v agentúre. Ojedinele sa pri preťažení systému môže stať, že platba prebehne, ale letenka sa nezobrazí.

Ak ani do 5 minút nepríde jej potvrdenie emailom, kontaktujte prosím call-centrum a neskúšajte hneď druhú platbu.

Letenka – je zároveň potvrdením rezervácie s vygenerovaným rezervačným kódom, ktorý sa skladá z kombinácie šiestich písmen a číslic. Je spoločná pre všetkých cestujúcich v rezervácii.  Zobrazí sa po úspešnej úhrade a takisto jej kópia s užitočnými informáciami, hlavne o povinnej registrácii na let, príde na váš email. Vytlačte si ju pre vlastnú potrebu.

Miesta v lietadle – sedačky v lietadle sa vopred neprideľujú, každý si v lietadle sadne kam chce, prípadne sa riadi pokynmi letušky. Ak chcete mať väčší výber, zvoľte si prednostný nástup do lietadla za 4 eura.

Flexibilita – po vystavení sa už letenka nedá zrušiť. Odporúčame preto poistenie storna letenky. Za poplatok 35 eur je možné v letenke zmeniť termín letu aj trasu ak sú voľné miesta. Zmena mena za 100 Eur.

Web check-in – Ryanair má povinnú registráciu (check-in) na let ešte pred cestou na letisko, inak zaplatíte pokutu 40 eur. Povinne zaregistrovať na let sa musíte sami menej ako 15 dni a viac ako 4 hodiny do odletu. Podrobné inštrukcie dostanete e-mailom spolu s letenkou. Po zadaní všetkých údajom sa vygeneruje palubná vstupenka (boarding pass), ktorú si musíte vytlačiť. Pozor, po registrácii už nie je možné letenku zmeniť.

 

Na letisku – ak máte len príručnú batožinu, tak idete priamo na bezpečnostnú kontrolu. Ak máte zapísanú batožinu, tak najneskôr 40 minút pred odletom v odletovej hale vyhľadáte Ryanair prepážku Drop off baggage, kde sa preukážete palubnou vstupenkou a platným cestovným dokladom (pas alebo občiansky preukaz, ako máte uvedené v palubnej vstupenke), odovzdáte batožinu, dostanete batožinový lístok a idete na bezpečnostnú kontrolu. Tam vám skontrolujú palubnú vstupenku s cestovným dokladom a prezrú vás aj batožinu, či neprenášate nebezpečné predmety. Ak cestujete mimo Schengen tak vás čaká ešte pasová kontrola. Nástup do lietadla (boarding) je 30 minút pred odletom, dovtedy ešte môžete použiť toalety, obchody a reštaurácie. Občerstvenie na palube je spoplatnené. Miesto nástupu (gate) si nájdete na informačných tabuliach, na palubnej vstupenke nie je uvedené

Po vystavení letenky je možné cestujúcemu za asistenčný poplatok 10 eur pomôcť so zmenou letenky, dokúpením batožiny alebo registráciou na let.    Powered by »  2022 © Letecká agentúra SKYTRAVEL s.r.o., Kuzmányho 15, 040 01 Košice, letenky@skytravel.sk
    Po-Pia  08.30 - 17.00, tel: 055/632 59 69