Letecká agentúra
SKYTRAVEL
Letná 45, Košice
055 / 632 5969
Po-Pia 08.30 - 17.00
letenky@skytravel.sk

Odkiaľ:
 
 
Kam:
 
Odkiaľ (návrat):
 
Kam (návrat):
 
Cesta:
 
 
Odlet:   Návrat: 
Požadujem:
  priamy let
Prepravca:
 
Trieda:
Dospelý
(25-59 r.)
Mládežník
(12-24 r.)
Dieťa
(2-11 r.)
Senior
(60+ r.)
Infant
(0-2 r.)
Odkiaľ:
 
Kam:
 
Cesta:
Odlet:   Návrat: 
Prepravca: FR - Ryanair
Trieda: ekonomická
Dospelý
(16+ r.)
Dieťa
(2-16 r.)
Infant
(0-2 r.)
Odkiaľ:
 
Kam:
 
Cesta:
Odlet:   Návrat: 
Prepravca: W6 - Wizzair
Trieda: ekonomická
Dospelý
(16+ r.)
Dieťa
(2-16 r.)
Infant
(0-2 r.)
U nás platíte cez:

Visa MasterCard Tatrabanka Slovenská sporiteľňa ČSOB VÚB ePlatby

Povinné rúška

nachádzate sa: Úvod / Akciové letenky

Po troch mesiacoch v kóme sa postupne otvárajú letiská a pribúdajú lety v závislosti od uvoľnovania cestovných obmedzení a rastu záujmu cestujúcich.

Letecké spoločnosti robia všetko preto, aby cestovanie lietadlom bolo čo najbezpečnejšie aj zo zdravotného hľadiska. Lietadlá sa dezinfiku každý deň, tie diaľkové po každom lete. Najnovšie Hepa filtre dosahujú kvalitu tých na operačných sálach. Zredukovalo sa občerstvenie a platby sú možné len kartou. Rúška sú povinné už od vstupu do letiskového terminálu a počas celého letu. Takisto sa musí dodržiavať sociálny odstup minimálne  1.5m pri registrácii a nastupovaní. Meria sa telesná teplota. Ochrannými prostriedkami sú vybavení zamestnanci letiska aj letový personál. Pri odlete z nemeckých letísk bolo dočasne povolené mať len jednu príručnú batožinu.

Väčšina biznis salónikov je zatvorená. V závislosti od obsadenosti letu sa budú aerolinky snažiť o čo najvačšie medzery medzi sediacimi, aspoň šachovnicové sedenie. Už pri vstupe na letisko prebieha dezinfekcia rúk a ďalšie nádoby s dezinfekciou sú rozmiestnené po celom letisku. Niektoré letecké spoločnosti rozdávajú v lietadle dezinfekčné utierky. K čo najmenšej komunikácii a stretávaniu sa pomôže každý ak si už doma spraví webcheckin a vytlačí alebo do mobilu uloží palubné vstupenky.

 

Kým sa to znova rozlieta, tak určite ešte bude dochádzať k zrušeniam a zmenám letov. Preto každému cestujucemu odporúčame si kontrolovať status svojho letu na stránkach prepravcu a letiska 24H pred odletom a nechávať nám alebo aerolinkám kontakty na seba cez Manage booking alebo pri webcheckine pre prípadnu zmenu na poslednú chvíľu. Pravidelne treba sledovať monitory na letisku kvôli možnej zmene nástupnej brány-gate. Až do odvolania je registrácia na všetky odlety z Viedne len z Terminálu 3.

Odporúčame si nerobiť nezrušiteľné rezervácie ubytovania  a ďalších služieb v destinácii ak by náhodou došlo k výraznejšej zmene letu nebodaj zrušeniu.

 

Každý cestujúci si pred kupou letenky aj samotným vycestovanim musí overiť podmienky vstupu do jednotlivych krajin. Zmien bolo tak veľa a také časté, že náš systém to už neumožňuje automaticky kontrolovať s garanciou. Odporúčame stránky nášho ministerstva zahraničných vecí  https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach a takisto Medzinárodnej asociácie leteckých dopravcov IATA https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Radšej aj zavolať na slovenskú ambasádu v danej krajine ak je niečo nejasné.

 

Povzbudiť k cestovaniu  a nákupu nových leteniek v týchto neistých časoch chcú aerolinky okrem akciových cien aj väčšou flexibilitou leteniek, keď aj tie najlacnejšie sa budú môcť dať zmeniť.

Veľké zlacnenie neočakávame, možno zopár marketingových akcií na začiatku , hlavne na diaľkových letoch aj vďaka lacnejšej rope, ale v priemere cena neskôr stúpne kvôli zredukovanému počtu letov, menšej konkurencii.

 

Zelené krajiny kam su povolené lety a odkiaľ pri návrate nepotrebujete test ani nehrozí karanténa. Ostatné su červené, letieť tam môžete zo susedných krajín a pri návrate karanténa keď vás udá suseda.  Stav k 3.7.2020

Austrália, Belgicko, Cyprus, Česko, Čína, Dánsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Island, Japonsko,  Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko. 

Vypadlo Bulharsko a Čierna hora.

 Hlavne , že do Austálie sa nedá vôbec letieť a také Monako bolo povolené, aj keď bez jachty ste musel letecky aj pozemne použiť vtedy červené krajiny Francúzsko alebo Taliansko.Powered by »  2010 © Letecká agentúra SKYTRAVEL s.r.o., Letná 45, 040 01 Košice, letenky@skytravel.sk
Po-Pia  08.30 - 17.00, tel: 055/632 59 69