Letecká agentúra
SKYTRAVEL
Letná 45, Košice
055 / 632 5969
Po-Pia 08.30 - 17.00
letenky@skytravel.sk

Odkiaľ:
 
 
Kam:
 
Odkiaľ (návrat):
 
Kam (návrat):
 
Cesta:
 
 
Odlet:   Návrat: 
Požadujem:
  priamy let
Prepravca:
 
Trieda:
Dospelý
(25-59 r.)
Mládežník
(12-24 r.)
Dieťa
(2-11 r.)
Senior
(60+ r.)
Infant
(0-2 r.)
Odkiaľ:
 
Kam:
 
Cesta:
Odlet:   Návrat: 
Prepravca: FR - Ryanair
Trieda: ekonomická
Dospelý
(16+ r.)
Dieťa
(2-16 r.)
Infant
(0-2 r.)
Odkiaľ:
 
Kam:
 
Cesta:
Odlet:   Návrat: 
Prepravca: W6 - Wizzair
Trieda: ekonomická
Dospelý
(16+ r.)
Dieťa
(2-16 r.)
Infant
(0-2 r.)
U nás platíte cez:

Visa MasterCard Tatrabanka Slovenská sporiteľňa ČSOB VÚB ePlatby

Povinné rúška

nachádzate sa: Úvod / Akciové letenky

Letecké spoločnosti robia všetko preto, aby cestovanie lietadlom bolo čo najbezpečnejšie aj zo zdravotného hľadiska. Lietadlá sa dezinfiku každý deň, tie diaľkové po každom lete. Antibakteriálnou utierkou si môžete opierku, sponu na bezpečnostnom páse aj výklopný stolík utrieť ešte raz.

Rúška sú povinné už od vstupu do letiskovej budovy a počas celého letu. Tie jednorázové plnia svoju funkciu max 4 hodiny, takže pri dlhších letoch ich majte zo sebou viac. Dole sa môžu dať len pri jedení a pití. Qatar airways dokonca rozdáva a požaduje aj nosenie štítov. Na viedenskom letisku sú už povinné respirátory FFTP2.

 

Kontroluje sa dodržiavanie sociálnej vzdialenosti 1.5 až 2 metre pri radoch na registrácii, bezpečnostnej aj pasovej kontrole a pri nastupovaní do lietadla. Niekde okrem rozdelenia nástupu cez predné alebo zadné dvere vyžadujú aj postupné nastupovanie podľa blokov sedačiek aby sa čo najmenej premiešávali cestujúci. Nepovoľujú sa rady na WC.

 

Najnovšie Hepa filtre vzduchu v kabinách lietadiel dosahujú kvalitu tých na operačných sálach, zachytia vyše 99,99 percent vírov a baktérií. Vzduch prúdi zhora nadol a zmiešava sa čerstvý s filtrovaným približne v pomere 50:50.

 

Zredukovalo sa občerstvenie a platby sú možné len kartou. 

Niektoré biznis salóniky môžu byť zatvorené.

 

V závislosti od obsadenosti letu sa budú aerolinky snažiť o čo najvačšie medzery medzi sediacimi, aspoň šachovnicové sedenie. Condor dokonca na krátkych letoch zaviedol možnosť zakúpenia si blokácie susednej sedačky. Povinné vynechávanie strednej sedačky nebolo zákonom prijaté. Tak skoro plné lety nehrozia hoci prepravcovia sú nútení nasadzovať kvôli slabšej obsadenosti svoje čo najmenšie lietadlá. Stále viete požiadať letušku o presadenie po vzlete ak sa vám niektorá časť lietadla zdá prázdnejšia.

 

Už pri vstupe na letisko prebieha dezinfekcia rúk a ďalšie nádoby s dezinfekciou sú rozmiestnené po celom letisku. Niektoré letecké spoločnosti rozdávajú v lietadle dezinfekčné utierky.

K čo najmenšej komunikácii a stretávaniu sa môže pomôcť každý ak si už doma spraví webcheckin a vytlačí alebo do mobilu uloží palubné vstupenky.

 

Zdravotný stav sa kontroluje meraním teploty (stopka je väčšinou nad 37.5 ), pozorovaním príznakom, niekde aj dotazníkom. Ak to vyžadudujú štátne nariadenia v destinácii alebo aj pri prestupe, tak už pred nástupom do lietadla sa musíte preukázať potvrdením o negatívnom teste na Covid-19, napr Emirates a Spojené arabské emiráty. 

Kým sa to znova poriadne rozlieta, tak určite ešte bude dochádzať k zrušeniam a zmenám letov. Preto každému cestujucemu odporúčame si kontrolovať status svojho letu na stránkach prepravcu a letiska 24H pred odletom a nechávať nám alebo aerolinkám kontakty na seba cez Manage booking alebo pri webcheckine pre prípadnú zmenu na poslednú chvíľu. Pravidelne treba sledovať monitory na letisku kvôli možnej zmene nástupnej brány-gate. Až do odvolania je registrácia na všetky odlety z Viedne len z Terminálu 3.

Odporúčame si nerobiť nezrušiteľné rezervácie ubytovania  a ďalších služieb v destinácii ak by náhodou došlo k výraznejšej zmene letu nebodaj zrušeniu.

 

Každý cestujúci si pred kúpou letenky aj samotným vycestovanim musí overiť podmienky vstupu do jednotlivych krajin. Zmien bolo tak veľa a také časté, že náš systém to už neumožňuje automaticky kontrolovať s garanciou. Odporúčame stránky nášho ministerstva zahraničných vecí  https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach a takisto Medzinárodnej asociácie leteckých dopravcov IATA https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Radšej aj zavolať na slovenskú ambasádu v danej krajine ak je niečo nejasné.

Dôležité je nekontrolovať povolenia len pre Slovákov, ale aj pre štát z ktorého odlietate alebo kde prestupujete. Rovnako pre štát kde ste boli posledných 14 dní pred odletom. Napr. do Lotyšska sa nedá letieť z Rakúska, Poľska ani Česka. Zo Slovenska by sa mohlo, ale prestupovať sa dá len v červenom/karanténnom štáte , auto nepomôže, takže do Rigy len letecky z Budapešti.

Karanténe vo Veľkej Británii sa ako Slovák od 28.7. síce vyhnete, ale ak ste menej ako 14 dní pred odletom boli pre nich v červenom štáte ako Španielsko, Francúzsko alebo Belgicko, tak máte smolu a do karantény musíte.

 

Niektoré štáty ako Grécko majú povinnú online registráciu pred príletom do ich krajiny aby vopred vedeli o každom prilietávajúcom, mali naňho kontakt a vedeli ktoré štáty navštívil za posledných 14 dní a podľa toho rozhodli o testovaní a karanténe po prílete. Zaradenie do príslušnej kategórie potvrdia zaslaním QR kódu bez ktorého vás nepustia do lietadla. Podobne, ale menej reštriktívne to má aj Cyprus, Veľká Británia, Španielsko.  Na stránkach nášho MZV aj Ryanairu sú linky k formulárom od jednotlivých európskych štátov https://www.ryanair.com/ie/en/plan-trip/travel-documentation

 

Povzbudiť k cestovaniu  a nákupu nových leteniek v týchto neistých časoch chcú aerolinky okrem akciových cien aj väčšou flexibilitou leteniek, keď aj tie najlacnejšie sa budú môcť dať zmeniť.

Veľké zlacnenie neočakávame, možno zopár marketingových akcií na začiatku , hlavne na diaľkových letoch aj vďaka lacnejšej rope, ale v priemere cena neskôr stúpne kvôli zredukovanému počtu letov, menšej konkurencii.

 

Zelené krajiny - kam su povolené lety zo Slovenska a odkiaľ pri návrate nepotrebujete test ani nehrozí karanténa. Ostatné su červené, letieť tam môžete zo susedných krajín a po návrate kontaktovanie regionálneho úradu verejného zdravotníctva, izolácia a test na 5ty deň.

do konca augusta sú následovné krajiny zelené aj keď do niektorých regiónov sa už ísť neodporúča  

Austrália, Belgicko, Cyprus, Česko, Čína, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Korea,  Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Veľká Británia.

Vypadlo Bulharsko a Čierna hora.

 Powered by »  2010 © Letecká agentúra SKYTRAVEL s.r.o., Letná 45, 040 01 Košice, letenky@skytravel.sk
Po-Pia  08.30 - 17.00, tel: 055/632 59 69